BMW M4 to samochód, którego cena potrafi zmienić się bardzo szybko, bo na końcowy rachunek wpływa nie tylko wersja silnikowa, ale też napęd, skrzynia, wyposażenie i to, czy patrzysz na auto nowe, czy z rynku wtórnego. Sprawdzam tu, ile dziś realnie trzeba zapłacić za M4 w Polsce, czym różnią się poszczególne odmiany i kiedy dopłata ma sens, a kiedy jest zwykłym przepłacaniem. To temat ważny zwłaszcza teraz, bo w 2026 roku rozpiętość między cennikiem katalogowym a ofertami dealerskimi bywa naprawdę duża.
Najważniejsze liczby, które warto znać przed zakupem
- BMW M4 Coupé startuje od 472 500 zł, a wersja Competition Coupé od 497 500 zł.
- BMW M4 Competition M xDrive Coupé kosztuje od 527 500 zł, a M4 Cabrio od 552 500 zł.
- W ofertach dealerskich nowe egzemplarze 2026 potrafią kosztować około 495 000-522 995 zł, zależnie od konfiguracji i warunków zakupu.
- Na rynku wtórnym ceny zaczynają się w okolicach 212 000 zł, ale nowsze i lepiej utrzymane auta są wyraźnie droższe.
- Największą różnicę w cenie robią: napęd, skrzynia, pakiety M Performance i liczba opcji dodatkowych.
- Jeśli zależy Ci na najniższym progu wejścia, bazowe M4 Coupé daje najlepszy punkt startowy.
Ile dziś kosztuje BMW M4 w Polsce
Według BMW Polska, aktualny cennik w Polsce jest prosty tylko na pierwszy rzut oka. Najtańsze jest klasyczne M4 Coupé, ale już kilka kroków wyżej wchodzą wersje, które wyraźnie zmieniają charakter auta i końcową kwotę na umowie. To właśnie dlatego w przypadku tego modelu nie wystarczy zapamiętać jednej liczby.
| Wersja | Cena startowa | Co dostajesz w praktyce |
|---|---|---|
| BMW M4 Coupé | od 472 500 zł | 480 KM, napęd tylny, manualna 6-biegowa skrzynia, najbardziej purystyczny charakter |
| BMW M4 Competition Coupé | od 497 500 zł | 510 KM, napęd tylny, 8-stopniowa Steptronic z Drivelogic, bardziej uniwersalny wybór |
| BMW M4 Competition M xDrive Coupé | od 527 500 zł | 530 KM, napęd na cztery koła M xDrive, najlepsza trakcja i najszybsze przyspieszenie |
| BMW M4 Cabrio | od 552 500 zł | otwarte nadwozie i wyższa cena wejścia, jeśli ważniejszy jest styl niż maksymalna lekkość |
To są ceny startowe, czyli punkt wyjścia, a nie ostateczna kwota, którą zawsze zapłacisz. W praktyce dealer może zaproponować auto od ręki, egzemplarz promocyjny albo konfigurację z dodatkami, które przesuwają rachunek o kolejne dziesiątki tysięcy złotych. Zanim jednak wybierzesz konkretną wersję, warto zobaczyć, skąd biorą się takie różnice.

Skąd biorą się różnice w cenie między wersjami
W M4 cena rośnie nie dlatego, że nazwa brzmi lepiej, tylko dlatego, że razem z nią zmienia się mechanika auta. Bazowe Coupé stawia na 480 KM, napęd tylny i manual, czyli na najbardziej analogowe odczucia za kierownicą. Competition dokłada moc, automat i większą codzienną wygodę, a xDrive robi z M4 auto wyraźnie skuteczniejsze w gorszych warunkach i przy mocnym przyspieszaniu.
| Czynnik | Co zmienia | Wpływ na cenę |
|---|---|---|
| Napęd tylny vs M xDrive | Trakcję, stabilność i sposób oddawania mocy | xDrive podnosi cenę, bo daje większą skuteczność i bardziej zaawansowaną technikę |
| Manual vs automat | Charakter jazdy i komfort na co dzień | Automat zwykle przesuwa auto wyżej w cenniku i w oczach kupujących |
| Pakiety i dodatki | Wygląd, masę, ergonomię i osiągi | W konfiguracji łatwo dołożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych |
| Wersja nadwozia | Praktyczność i styl | Cabrio jest droższe od Coupé już na starcie |
W jednym z nowych egzemplarzy widziałem doposażenie warte 40 300 zł, a pakiet M Performance dokładał kolejne 53 500 zł. To dobry przykład, bo pokazuje skalę problemu: dwa M4 mogą wyglądać podobnie, a różnić się ceną o kwotę, za którą kupiłbyś porządne auto klasy średniej. I właśnie dlatego sam cennik katalogowy bywa tylko początkiem rozmowy.
Nowe czy używane BMW M4
Jeśli patrzysz wyłącznie na próg wejścia, używane M4 wygrywa bez dyskusji. Jeśli jednak liczysz spokój, gwarancję i brak niespodzianek po poprzednim właścicielu, nowe auto ma przewagę, której nie widać w samym arkuszu cenowym. To klasyczny kompromis między niższą ceną zakupu a wyższym ryzykiem eksploatacyjnym.
| Opcja | Zakres cen | Plusy | Minusy |
|---|---|---|---|
| Nowe M4 | od 472 500 zł do 552 500 zł i więcej przy bogatszej konfiguracji | gwarancja, pełna historia, możliwość wyboru koloru i wyposażenia | najwyższa cena wejścia, szybka utrata wartości po odbiorze |
| Używane M4 | od ok. 212 000 zł do ok. 339 900 zł za zadbane sztuki z ostatnich lat | znacznie niższy koszt zakupu, większy wybór na rynku | ryzyko ukrytych napraw, większa potrzeba weryfikacji stanu technicznego |
Na rynku wtórnym widziałem egzemplarze z 2023 roku za około 320 000-340 000 zł, a także nowsze auto z 2025 roku za 315 900 zł. Starsze sztuki, bardziej wyjeżdżone albo mniej atrakcyjnie wyposażone, schodzą jeszcze niżej, nawet w okolice 212 000 zł. To duży rozrzut, ale w przypadku M4 nie jest niczym dziwnym, bo przebieg, historia serwisowa i stan mechaniczny mają ogromne znaczenie.
- Sprawdź historię serwisową i zgodność przebiegu z dokumentami.
- Oceń stan hamulców, opon i felg, bo w takim aucie to realny koszt.
- Zwróć uwagę na ślady lakierowania i napraw blacharskich.
- Przetestuj skrzynię, różnicowy M i pracę układu jezdnego w różnych trybach.
- Jeśli auto jeździło okazjonalnie po torze, podchodź do niego ostrożniej niż do egzemplarza wyłącznie drogowego.
Sam fakt, że cena jest niższa o kilkadziesiąt czy nawet ponad sto tysięcy złotych, nie oznacza jeszcze lepszego zakupu. Przy M4 oszczędność na starcie może się szybko zamienić w kosztowny serwis, więc tu naprawdę trzeba kupować stan, a nie tylko rocznik. Gdy już to wiesz, warto spojrzeć na mniej oczywiste elementy rachunku.
Co podbija rachunek poza ceną bazową
Najłatwiej przepłacić wtedy, gdy kupujący patrzy tylko na podstawową stawkę i nie liczy dodatków. W BMW M4 doposażenie potrafi być bardzo konkretne, a to oznacza, że dwie pozornie podobne oferty mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. W praktyce najbardziej bolą nie pojedyncze małe opcje, ale pakiety, które zmieniają wygląd i charakter auta.
- M Performance - w jednym z ogłoszeń doposażenie tego typu wynosiło 53 500 zł.
- Wyposażenie opcjonalne - w tym samym przykładzie dodatki katalogowo kosztowały 40 300 zł.
- Lakierowanie BMW Individual - podnosi wartość auta, ale zwykle nie poprawia jego codziennej użyteczności.
- Pakiety finansowania i ubezpieczenia dealerskiego - potrafią zmienić cenę finalną bardziej, niż wielu kupujących zakłada na początku.
- Wersje od ręki - czasem są korzystniejsze cenowo, ale to dealer decyduje o konfiguracji, a nie Ty.
W ogłoszeniach dealerskich na Otomoto widziałem nowe M4 z 2026 roku z ceną specjalną na poziomie 495 000 zł, ale też egzemplarz z ceną proponowaną 522 995 zł i katalogiem 627 800 zł. To pokazuje jedną ważną rzecz: w tym modelu cena katalogowa i cena transakcyjna to nie to samo. Jeśli negocjujesz zakup, zawsze pytaj nie tylko o rabat, ale też o to, co dokładnie wchodzi w ofertę.
Jak dobrać wersję BMW M4 do budżetu i sposobu jazdy
Gdybym miał uprościć wybór do kilku sensownych scenariuszy, zrobiłbym to właśnie przez budżet i styl jazdy. Nie każdy potrzebuje 530 KM i napędu xDrive, tak samo jak nie każdy kupuje M4 po to, żeby codziennie stało w garażu i czekało na weekend. Najlepsza wersja to ta, która pasuje do Twojego sposobu używania auta, a nie do najlepszego wyniku w broszurze.
| Budżet | Najrozsądniejszy wybór | Dla kogo |
|---|---|---|
| Do około 500 000 zł | BMW M4 Coupé | Dla kierowcy, który chce najtańsze wejście do świata M i ceni manual oraz tylny napęd |
| Około 500 000-530 000 zł | BMW M4 Competition Coupé | Dla kogoś, kto chce najlepszy balans między osiągami, komfortem i codzienną użytecznością |
| Około 530 000-560 000 zł | BMW M4 Competition M xDrive Coupé | Dla osoby, która chce maksymalnej trakcji, bardzo szybkiego przyspieszenia i spokoju zimą |
| Od około 550 000 zł wzwyż | BMW M4 Cabrio lub bogato skonfigurowane Coupé | Dla tych, którzy stawiają na styl, otwarte nadwozie i mocne doposażenie |
Jeśli jeździsz głównie po mieście i trasach, Competition Coupé jest zwykle najbardziej racjonalnym wyborem. Jeśli priorytetem jest trakcja i pewność prowadzenia, dopłata do xDrive ma sens, bo nie kupujesz tylko szybszego auta, ale też większy margines użyteczności. Jeśli natomiast chcesz najbardziej surowego, kierowcowego M4, bazowa wersja z manualem nadal broni się najlepiej.
Najkrótsza odpowiedź, którą dałbym kupującemu dziś
Najprościej: BMW M4 Coupé od 472 500 zł to najtańsza i najbardziej analogowa droga do tego modelu, M4 Competition Coupé od 497 500 zł jest najbardziej uniwersalne, a M4 Competition M xDrive Coupé od 527 500 zł ma największy sens, jeśli chcesz maksymalnej trakcji i najlepszych osiągów w codziennym użyciu. Ja patrzyłbym też na realne oferty dealerskie, bo przy dobrze dobranym egzemplarzu rabat potrafi być ważniejszy niż sam cennik startowy.
Jeżeli zależy Ci na spokojnym zakupie, porównaj trzy rzeczy naraz: wersję, wyposażenie i stan auta. W M4 to właśnie ten zestaw decyduje o tym, czy płacisz uczciwą kwotę za konkretne auto, czy tylko za sam znaczek na masce.