o-nas

O firmie

Firma „Pneumotest” powstała 1982 roku. Przez długie lata swej działalności wypracowała unikalne technologie regeneracji zespołów pneumatyki hamulcowej. Trwałość i jakość naszych wyrobów jest porównywalna z wyrobami nowymi. Działamy z myślą o naszych klientach, by ich pojazdy były jak najkrócej wyłączone z eksploatacji. Gwarancją jakości naszych usług jest współpraca z głównymi producentami pneumatyki hamulcowej takimi jak:

 • Visteon
 • Knorr-Bremse
 • Wabco

Dzięki uzyskanym przez nas autoryzacjom, mamy dostęp zarówno do pełnej dokumentacji, jak i do części podzespołów, a nasi pracownicy mogą systematycznie uczestniczyć w szkoleniach i kursach, podnoszących ich kwalifikacje oraz umiejętności. Jako jedna z nielicznych polskich firm posiadamy Certyfikat
PIMOTnr 23/10. Uprawnia on do oznaczania wyrobu zastrzeżonym znakiem bezpieczeństwa.

Dysponując wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim zapleczem technicznym, możemy świadczyć następujące usługi:

 • regeneracja zacisków hamulca
 • naprawa zacisków hamulca
 • naprawa siłowników hamulca
 • regeneracja zaworów i osuszaczy
 • naprawa zaworów i osuszaczy

Początki firmy sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Dzięki bagażowi blisko trzydziestoletniego doświadczenia możemy oferować usługi na najwyższym poziomie.

Wykonujemy usługi regeneracji dla największych zakładów komunikacyjnych w Polsce sektora publicznego jak i prywatnego, od ponad 30 lat:

 • MZA Warszawa
 • PKM Katowice
 • MPK Wrocław
 • Kraków
 • Łódź

Cenimy sobie współpracę z wszystkimi klientami, a nasze długoletnie relacje pomagają rozwojowi, zarówno naszemu jak i kontrahentów. Wyjątkowość oferty Pneumotestu polega na tym, że nie kierujemy się wyłącznie względami ekonomicznymi. Ponadto w odróżnieniu od innych firm działamy kompleksowo, regenerując wszystkie elementy układu hamulcowego. Dla nas istotnym elementem jest zadowolenie z możliwości wykonania zlecenia, jak i satysfakcja klienta. Do każdego przedsięwzięcia podchodzimy indywidualnie.

Dlaczego siłowniki, zawory i zaciski lepiej zregenerować niż kupować nowe? Dlatego, że regeneracja jest odbudową urządzenia, pozwalającą na przywrócenie pierwotnych parametrów. Proces ten polega na rozbieraniu podzespołu do korpusu i selekcjonowaniu każdej najmniejszej części. Jeśli jej stan nie odpowiada wysokim normom jakości i naszym doświadczonym pracownikom, wymieniamy części na fabrycznie nowe.

Innym aspektem regeneracji jest dbałość o środowisko naturalne. Usługa regeneracji proponowana przez naszą firmę jest recyklingiem, który pozwala na oszczędną gospodarkę surowcami naturalnymi. Troszczymy się o środowisko naturalne, mając na uwadze fakt, że do wyprodukowania jednego nowego podzespołu potrzeba sporych ilości surowców naturalnych takich jak: woda, węgiel czy ruda. Każdy z tych elementów kosztuje, a jego obróbka wpływa negatywnie na otaczający nas świat.

Pneumotest świadczy usługi na terenie Europy, obsługujemy klientów z całej Polski oraz Austrii, Niemiec, Czech oraz Słowacji. Staramy się dotrzeć do klientów poprzez ofertę naszej strony internetowej, dzięki czemu zregenerowane przez nas zaciski, zawory i siłowniki docierają za pomocą firm kurierskich do każdego zakątka Polski. Posiadamy również własną flotę pojazdów dostawczych dzięki czemu realizujemy zamówienia dla dużych firm transportowych wymagających własnego transportu od dostawców.

Funkcjonujemy w oparciu o siedzibę firmy w Bielsku-Białej oraz zakład produkcyjny w Międzyrzeczu Górnym.
Naszymi kontrahentami są prywatne i publiczne przedsiębiorstwa przewozowe. Dla tego typu działalności najważniejsza jest atrakcyjna cena, dostępność części, jak i gwarancja niezawodności podzespołów hamulcowych. Dbamy o szybkie terminy realizacji zlecenia z myślą o jak najkrótszym wyłączeniu pojazdu z eksploatacji.